Державна програма "Доступне житло" 70 на 30

   З 2010 року Фондом реалізується програма "Доступне житло" відома, як "30 на 70". Громадяни, які перебувають на квартобліку мають можливість, незалежно від віку, отримати  за рахунок бюджетних коштів безповоротню фінансову допомогу для придбання житла в новобудовах. 

Механізм реалізації програми: Реалізація даної програми передбачається шляхом надання одноразової безповоротної фінансової підтримки у розмірі 30 відсотків вартості нормативної площі доступного житла за рахунок державних коштів. Дана фінансова підтримка спрямовується виключно на інвестування у будівництво житлових будинків, допущених до участі у програмі. Житлові об’єкти допускаються до участі у програмі Міжвідомчою комісією Мінрегіону та мають відповідати низці показників.

З 2014 року фінансування програми з Державного бюджету призупинено. 

На цей час за цим механізмом надається держпідтримка:

- за рахунок бюджету Харківської області - учасникам бойових дій в зоні проведення антитерорістичної операції у розмірі 40 відсотків вартості нормативної площі доступного житла. (умови дивись нижче)

- за рахунок бюджету міста Харкова. З 2016 року сума безповоротної фінансової підтримки розраховується у розмірі 50 відсотків вартості нормативної площі доступного житла.

Актуальний стан Переліку громадян, для отримання держпідтримки на будівництво доступного житла за рахунок бюджету міста Харкова

Більш детальна інформація міститься на сторинці "Місцеві програми"

 

Нормативні документи що регламентують порядок реалізації програми:

1. «Державна цільова соціально-економічна програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки» , затвердженная Постановою КМУ N 1249 від 11 листопада 2009 р.

2. Закон України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» N 800-VI від 25 грудня 2008 року

3. Постанова КМУ № 140 від 11 лютого 2009 р. (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів Украї від 9 червня 2010 року N 509, від 11 травня 2011 року N 568 ) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом»

4. «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла», затверджений Постановой КМУ № 193 від 29 лютого 2012 р.