Загальна інформація

Пільгове кредитування для забезпеченнмя молоді житлом

    На цей час діє лише одна місцева прграма, спрямована виключно на молодь може отримати довгостроковий пільговий кредит, це

Міська цільова програма молодіжного житлового кредитування на 2011-2025 роки, затверджена рішенням  Харківської міської ради  від 27.10.2010 № 312/10 (зі змінами). 

    В жовтні 2019 року в програму були внесені зміни, якими суттєво було збілшено обсяги фінансування.

  Порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла урегульований Положенням “Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 року №584 (далі - Положення 584).

Тобто умови кредитування тотожні кредитуванню за рахунок державного бюджету. Більш детальну інформацію можна отримати на сторинці "Молодіжне кредитування".

Увага! Єдиною відмінністю харківської міської програми є надання кредитів не за комп'ютерним рейтингом(пункт 19 Положення 584), а відповідно до реєстру кандидатів, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради. Цей реєстр ведеться з березня 2011 г. у встановленому порядку. 

 

Ви маєте можливість самостійно ознаймитись з черговістю в реєстрі:

 Реєстр громадян, які мають право на отримання пільгового молодіжного кредиту

 

 Усі інші місцеві житлові програми спрямовані на інші верстви (категорії) населення, тобто не встановлюють вікових обмежень для кандидатів.

"Міська цільова соціально-економічна програма будівництва  доступного житла на 2010-2025 роки" 

  Програма була затверджена 22 вересня 2010 р. Харквською міською радою і неодноразово змінювалась з метою модернізації та розвитку. Якщо на початку реалізації умови програми були цілком тотожні Державній програмі, то з вересня 2016 року учасникі програми отримують безповоротню фінансову підтримку в розмірі 50% розрахункової вартості житла, що будується.

Мають право на отримання одноразової безповоротної фінансової підтримки за рахунок бюджету м. Харкова:
- громадяни, які перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов або у списку осіб, що бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу у м. Харкові та визнані такими, що мають право на отримання підтримки.

квартирний облік, відповідно до законодавства  здійснюється   або управлінням обліку та розподілу житлової площі Департаменту житлового господарства виконавчого комітету Харківської міської (далі - Управління квартобліку) або за місцем роботи.

Зараз мешканці міста Харкова мають можливісь  надати заяву про взяття на квартирний облік у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

 

Тобто із загальної кількості "черговіків" визначаються громадяни, які відповідно до законодавства мають право на участь  в цієї програміВ м.Харкові з березня 2011 року встановлено Порядок формування та ведення реєстру громадян, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, та виявили бажання і мають право на отримання доступного житла(далі - Реєстр).

Виконавчим комітетом міскої ради також затверджено Порядок надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла за рахунок коштів бюджету міста Харкова, відповідно до якого: 

- Державна підтримка надається громадянам, які включені до Реєстру, відповідно до чинного житлового законодавства згідно з датою взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або включення до списку осіб, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу, у м. Харкові та в порядку черговості їх звернення до Регіонального управління Фонду на дату зарахування бюджетних коштів на казначейський рахунок Регіонального управління Фонду. Перевага надається кандидатам, які мають право на позачергове та першочергове надання житлових приміщень згідно з чинним законодавством України.

На підставі вищевказаних критеріїв формується Перелік громадян, які звернулись до регіонального управління та заповнили відповідну Анкету. Перелік може змінюватись в результаті нових звернень, укладання договорів та відмов від участі. У день надходження бюджетних коштів на рахунок регіонального управління. Перелік фіксується на час роботи с громадянами, підготовки та укладання договорів..  Оновлення Переліку здійснюється після використання

                                            Актуальний стан Переліку 50/50    

Обсяги фінансування державної підтримки за рахунок коштів бюджету міста Харкова на кожен рік розподіляються таким чином:

- 30 % для кандидатів, які мають право на позачергове надання житлових приміщень;

- 30 % для кандидатів, які мають право на першочергове надання житлових приміщень;

- 40 % для інших кандидатів.

2.5. Черговість надання державної підтримки:

Перша черга - кандидати, які мають право на позачергове надання житлових приміщень.

Друга черга - кандидати, які мають право на першочергове надання житлових приміщень.

Третя черга - інші кандидати.

 У разі відсутності кандидатів у першій черзі або наявності залишку коштів, недостатніх для одного об'єкта фінансування, сума невикористаної державної підтримки розподіляється на другу чергу, а у разі відсутності кандидатів у другій черзі та наявності залишку коштів, недостатніх для одного об'єкта фінансування, - на третю чергу.

 У разі появи кандидатів у першій або у другій черзі після використання коштів за умовами, передбаченими п 2.6 Порядку, кандидат має право на отримання державної підтримки у межах коштів на відповідну чергу за фактичної наявності таких коштів.

 

 

Інший окремий напрямок розповсюджується виключно на працівників промислових підприємств, підприємств транспорту, зв`язку та будівельної галузі, які потребують поліпшення житлових умов. За цім напрямком Програми учасник має змогу отримати бесповоротну фінансову підтримку в розмірі 40% розрахункової вартості житла. Решту коштів (60%) учасник має вкласти самостійно або за допомогою підприємства. Як і за іншими напрямками Програми формується окремий реєстр кандидатів, включення до якого здійснюється за клопотанням керівництва підприємств.  Також встановлюється окремий Порядок надання держпідтримки працівникам підприємств міста. 

РЕЄСТР кандидатів щодо забезпечення доступним житлом працівників підприємств м. Харкова

 

 Окрім цього Міська цільова соціально-економічна програма будівництва  доступного житла на 2010-2020 роки передбачає і кредитування терміном на 15 років окремих категорій населення міста це:

- надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції  (започатковано у 2015 році);

- надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла для працівників бюджетних установ м. Харкова та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації м. Харкова  (започатковано у 2016 році ; 

- надання пільгових кредитів на будівництво (придбання) доступного житла внутришньо переміщеним особам (започатковано у 2018 році)

 

Ви маєте можливість самостійно ознаймитись з черговістю в цих реєстрах:

 

Реєстр громадян, які мають право на отримання кредиту як учасник бойових дій (АТО)

Реєстр громадян, які мають право на отримання кредиту для працівників бюджетних установ м. Харкова

Реєстр громадян, які мають право на отримання кредиту для внутрішньо переміщених осіб

 

    Для розрахунку суми кредиту використовуються тіж самі граничні показники нормативної площі та вартість 1 кв. метра загальної площі житла, що і при розрахунках розміру держпідтримки.

     Відповідно до Програми, у встановленому виконавчим комітетом Харківської  міської ради формуються окремі, за кожним із напрямків реєстри громадян (кандидатів).

    У жовтні 2019 року дію програми булопродовжено до 2025 року, суттєво збільшено прогнозні обсяги фінансування та додано ще один новий напрямок дії.  Починаючи з 2020 року харків'яни, які потребують поліпшення жилових умов зможуть скористатися частковою компенсацією відсотків за кредитами на будівництво житла, отриманими  у державних банках. Розмір компенсації 12%, але не більше поточної ставки по кредиту, та залежитимить від складу сім'ї. Термін надання компенсації - перші 5 років користування кредитом.

05 лютого 2020 року затверджено Порядок використання бюджетних коштів для надання часткової компенсації. Одразу після укладання необхідних догооворів з банками - учасниками програми ми обов'язково повідомимо про початок дії нового напрямку.Слідкуйте за новинами.

 

Обласна програма для учасників АТО

  У квітні 2016 року ,за ініціативою Харківської обласної громадської організації "Спілка ветеранів АТО",  Харківська обласна рада затвердила обласну Програму надання підтримки учасникам антитерористичної операції для будівництва та придбання житла в Харківській області на 2016 – 2018 роки. У грудні 2016р. були виделені кошти обласного бюджету та укладені перші договори за цією програмою. 

ХОГО " Спілка ветеранів АТО" послідовно та аргументовано, протягом 2018 року, вимагала продовження дії програми. Але, через деякі зміни у законодавстві 6 грудня 2018 року обласні депутати затвердили нову (аналогічну) програму на 2019-2021 роки, в якій зможуть взяти участь і учасники операції Обєднаних сил. Збільшені і прогнозні обсяги фінансування - до 15 мільйонів гривень щорічно. 

 З 2016 року 200 сімей учасників АТО придбали власне житло за допомогою бюджету області.

В цілому механізм реалізації надання підтримки абсолютно не відрізняється від вище викладеного механізму надання держпідтримки. 

При цьому мають місце наступні суттеві відмінності:

- надання державної підтримки за рахунок коштів обласного бюджету, у розмірі до 40 відсотків розрахункової вартості індивідуального житлового будинку, садового будинку, будівництво яких передбачено відповідною містобудівною документацією місцевого рівня, або квартири в багатоквартирному житловому будинку, що знаходяться в стадії будівництва;

- Перелік об'єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких  можуть спрямовуватися кошти в рамках реалізації програми затверджується Департаментом містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації;

- Державна підтримка за рахунок коштів обласного бюджету позачергово надається Учасникам програми, які перебувають на квартирному обліку, отримали поранення чи каліцтво і визнані як особи з інвалідністю, мають трьох і більше дітей, мають статус внутрішньо переміщених осіб, проживають у гуртожитках.

Рішенням Харківської обласної ради від 28 лютого 2019 року №929-VII затверджено Порядок використання коштів обласного бюджету з метою надання підтримки учасникам антитерористичної операції та операції Об`єднаних сил для будівництва житла в Харківській області.

 Відповідно до Порядку:

"Список кандидатів Програми та черговість їх участі в ній визначає Комісія, яка створюється спільним розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації та голови Харківської обласної ради.

Формування попереднього списку кандидатів та черговість їх участі в Програмі здійснює Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» ."

 

Затверджений список кандидатів та черговість їх участі у 2019 році.