ПРО НАС ДІЗНАЛАСЯ КРАЇНА
Вчора у черговому випуску №№170 (6784) газети Кабінету Міністрів України «УРЯДОВИЙ КУР‘ЄР» оприлюднена досить велика стаття «Пільгове знову в тренді» (автор Володимир ГАЛАУР).
Виявилося, що наші позитивні новини про «ювілейні договори» привернули увагу редакторів цього поважного органу друку і власний кореспондент «УК» ретельно розбирався, як же це могло статися – два 100-х договори поспіль? Одне питання народжувало наступне… Довелось журналісту високого професійного рівня зануритися в 22-х річну історію пільгового молодіжного кредитування на Харківщині. Далі більше. У цифрах та фактах йому була надана повна хронологічна інформація про діяльність нашого управління. Матеріалів вистачило б на декілька публікацій. Але ж, завдання є завдання. З результатами можна ознайомитися у веб-версії газети. Отже далеко не усі передплачують «УРЯДОВИЙ КУР‘ЄР».
Я, як і весь наш колектив, пишаємось тим, що житлові програми стали частиною стратегії розвитку Харкова. Ми відчуваємо, що наша робота потрібна рідному місту.
Нарешті не лише Ви, шановні відвідувачі нашого сайту, дізнаєтесь про наші результати. Я сподіваюсь, що завдяки «УК» на плідну співпрацю органів місцевої влади з регіональними управліннями Держмолодьжитла звернуть увагу чиновники на місцях. Тому що зараз можна по пальцях порахувати приклади міст чи областей де житлові програми «працюють», а не лише існують на папері. Так за підсумками півріччя понад двохмільйонне фінансування молодіжного кредитування мали у місті Миколаїв (6,4 млн. грн.), на Закарпатті (4.0 млн. грн.), в Черкаській (2,6 млн. грн) та Івано-Франківській (2,4 млн. грн..) областях. Якщо врахувати програми для інших категорій населення, то треба додати до «групи лідерів» Полтавську та Одеську області. У дванадцяти областях за перше півріччя не було укладено жодного договору. В інших один-два. Здається багато хто на місцях орієнтується на Київ, де чиновники ще з 2015 року «забули» про рядок у держбюджеті для пільгового кредитування молоді, де при перегляді головного кошторису країни на поточний рік під боротьбу з коронавірусом «зникли» 100 млн. грн., що були передбачені на «Доступне житло»?
Харків, на моє переконання, може та повинен стати прикладом для інших громад та їх керівників, як можна створювати, розвивати свої житлові програми, як управляти ними, як співпрацювати з Держмолодьжитлом де накопичено величезного практичного досвіду.
Олександр ВЕНЗЕЛЬ, директор Харківського РУ Держмолодьжитла.