ВСЕУКРАИНСКИЙ СЕМИНАР ЗАВЕРШИЛСЯ
Сьогодні, 12 липня, у Харкові відбувся заключний етап всеукраїньськогосемінару щодо створення умов для забезпечення житлом молоді.
Попередні три такі заходи пройшли у Миколаєві, Києві й Тернополі. Їх організатори - Міністерство молоді та спорту, обласні державні адміністрації, регіональні управління Держмолодьжитла.
Відкрив семінар на Слобожанщині голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний, розповівши про основні засади і результати роботи Фонду.
Про те, як і завдяки чому в областях сходу України триває реалізація житлових програм - а це насамперед програми місцеві - розповіли директори Харківського, Полтавського, Луганського, Сумського, Донецького та Запорізького регіональних управлінь Держмолодьжитла. Олександр Вензель закликав до неформального, живого обміну думками.
Зацікавленість учасників викликала доповідь Миколи Сапелкіна голови ради Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО», який одночасно є і депутатом Роганської селищної ради (ОТГ) Микола детально розповів про шлях розробки та реалізації обласної програми підтримки учасників бойових дій в зоні АТО, звернув увагу на то, що більша частина побратимів є молоддю і не завжди має накопичення для участі в програмах, побудованих на принципах «доступного житла». Висловив надію на подальший розвиток житлового кредитування на Харківщині, як за рахунок обласного бюджету, так і через поширення програм до рівня громад, як це робиться у місті Харкові. В обговоренні начальник відділу культури молоді та спорту Виконкому Роганської ОТГ Андрій Шамрай також висловився про доцільність співпраці з Харківським регіональним управлінням щодо розробки та впровадження власної програми забезпечення житлом молоді.
Жвавою дискусією між громадськими діячами та фахівцями Держмолодьжитла та місцевої влади продовжилась доповідь керівника харківської громадської організації «Департамент захисту прав ВПО України» Ігора Зачко. Ігор доповів про досвід цієї організації, про те, як у співпраці з Держмолодьжитлом було знайдено розуміння шляхів вирішення. А порозуміння з боку керівництва міста Харкова вже дає результати – вперше в країні, вже 7 безвідсоткових кредити на будівництво житла отримали харківські ВПО.
Тема реалізації програм для внутришньо переміщених осіб, серед яких, як менш третина - це молодь, не залишила байдужими не лише дончан та луганчан. Фаховою та змістовною була наш колеги – директора Сумського регіонального управління Володимира Братушки.
З напрацьованими пропозиціями учасники семінару звернуться до Міністерства молоді та спорту за для спільних пошуків шляхів забезпечення молоді житлом.