ЖАРКИЙ ЛИПЕНЬ ТА ПІДСУМОК 7 МІСЯЦІВ

   Минулий місяць став жарким, як у прямому, так і у переносному сенсі. Липень був відзначений багатьма подіями, які так чи інакше вплинули на нашу роботу.

    На самому початку місяця, 2 липня, достроково було завершено будівництво трьох об’єктів, які використовувалися в програмах протягом останнього року.

   Сертифікати відповідності отримали:

- житловий будинок № 1 у житловому комплексі «Пташка», провулок Шевченківський,48;

- житловий будинок №5 у житловому комплексі «Гідропарк», вулиця Шевченка,327;

- житловий будинок №5 у житловому комплексі «Мира-3», пр-т. Московський (між вул. 12 Квітня та пр. Індустріальним)

     Це радісна новина для учасників наших програм (а їх біля трьох десятків), які невдовзі стануть власниками свого житла. Але ж для цього зараз треба зробити усі остаточні розрахунки за договорами, раніше укладеними, як із забудовниками, так і з нашим управлінням.

      Не можна казати, що для нас не звична ця робота. Але виникає необхідність збільшення кількості відвідувачів. Що, безумовно, є не бажаним в умовах карантину. Вірус не здається. А Харківщина, нажаль, знову входить до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю нових захворівших.

     Ми вже давно відмовились від дистанційної (віддаленої) роботи фахівців. Враховуючи сезон відпусток, усі процеси здійснюються в офісі. При цьому доступ відвідувачів жорстко регламентується за для дотримання усіх діючих рекомендацій МОЗ України. І ми дуже вдячні за порозуміння усім кандидатам та учасникам програм, які дотримуються, попередньо узгодженого, часу відвідування.

     4 липня виповнилося 29 років з того дня, коли Асоціацією молодіжних житлових комплексів (МЖК) України було створено Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

     8 липня у Києві відбулася робоча нарада за участю керівництва Держмолодьжитла та директорів регіональних управлінь. Уперше після півтора року проведення таких заходів у режимі онлайн через запроваджені в Україні карантинні обмеження у зв’язку з епідемією COVID-19 зазначена нарада пройшла в режимі «живого» спілкування.

    З огляду на реалізацію Проєкту з пільгового 3%-го кредитування внутрішньо переміщених осіб , що фінансується Урядом Німеччини через Банк KfW, участь у нараді взяли представники компанії IPC, яка визначена Імплементаційним консультантом Проєкту.

   14 липня, на сесії Харківської міської ради була затверджена Міська цільова програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для багатодітних сімей. Таким чином, взявши участь у цій програмі, багатодітні сім’ї зможуть отримати власне житло без додаткових фінансових витрат на сплату відсоткової ставки за іпотечними кредитами, що надаються банками за державною програмою «Доступна іпотека 7%».

     21 липня пройшов перший відбір переможців з числа кандидатів для участі у Проєкті «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Обсяг коштів першого траншу для надання кредитів складає 5 млн євро. За результатами комп’ютерного відбору відібрано 150 кандидатів із числа зареєстрованих у Проєкті. Трансляція відбору в режимі реального часу відбувалася на YouTube-каналі Держмолодьжитла за посиланням: https://youtu.be/dYaskjp12Gk. Там же можна переглянути запис відбору. Як ми повідомляли, із 150 переможців, 22 виявилися ті, що обрав Харків для свого подальшого життя. Авжеж далеко не усі з цих кандидатів отримають такі бажані багатьма ВПО пільгові кредити. Вже маємо перші відмови. Дехто з них, взагалі не розумів, що йдеться про довгостроковий кредит… Інші не досить уважно віднеслися до вимог Порядку-451, яким регламентується надання кредитів. Комусь просто не вистачає платоспроможності.

     В будь-якому випадку, ми обов‘язково відпрацюємо кожного із переможців з максимальною увагою та ретельністю, відповідно до умов кредитування. Також обов‘язково ознайомимо усіх бажаючих про кінцеві результати першого етапу Проєкту в окремому матеріалі.

Rost blau   Всього ж, на тлі цього різноманіття подій, у липні було укладено лише 12 нових договорів за усіма  програмами та використано лише 5,93 мільйони гривень. У тому числі: 3,76 млн. грн. із бюджету міста Харкова,  2,33 млн. грн. із обласного бюджету та 840 тис. грн. власних кредитних ресурсів Держмолодьжитла. При цьому, загальні підсумки декілька краще ніж минулорічні.

            Всього за 7 місяців нашим управлінням було отримано та використано за призначенням 59,0 мільйона гривень та укладено 94 договори за усіма напрямками роботи (рік тому ці показники відповідно складали 57,52 млн.грн. та 92 договора).

   Детальніше загальна картина виглядає наступним чином:

1 довгостроковий кредита на будівництво житла молодим громадянам за рахунок власних коштів Держмолодьжитла на суму 840 тисяч гривень;

29 пільгових молодіжних кредитів було надано за рахунок бюджету міста Харкова. На це знадобилось 25,31 мільйона гривень;

8 сімей з числа працівників бюджетних,   комунальних  або вищіх навчальних закладів  Харкова отримали пільгові кредити на загальну суму 6,38 мільйона гривень;

15 пільгових кредитів надано учасникам бойових дій в зоні АТО на суму 11,75 мільйона гривень із міського бюджету;

5 сімей внутрішньо переміщених осіб отримали за рахунок бюджету міста Харкова пільгові кредити на загальну суму 2,64 мільйона гривень;

12 сімей отримали за міською Програмою держпідтримку (бесповоротню грошову субсидію) на будівництва житла, з яких– 7 за напрямком 50/50 (витрачено 3,72 млн. грн.) і 5 за напрямком 40/60 (на суму 1,39 млн. грн.);

-  23 сім‘ї учасників бойових дій в зоні АТО і ООС отримали підтримку на будівництво житла за рахунок бюджету Харківської області на загальну суму 6,84 мільйона гривень;

новий договір про надання часткової компенсації відсотків за кредитом АБ «УКРГАЗБАНК» на будівництво житла за харківською міською програмою. (Всього ж на компенсацію відсотків з початку року було використано 138 тисяч гривень).

   Зусилля зосереджені на «німецьких кредитах», які треба максимально відпрацювати до 21 серпня. Ще один кредит для ВПО готується за рахунок державних коштів, за Порядком-980.

   Як завжди зараз йде підготовка та укладання чергових договорів за міськими програмами для використання залишків тогомісячних надходжень.

   Використовуємо і наявні кошти для учасників АТО і ООС за обласною програмою. Відпрацювали усіх «тимчасових відказників» з минулорічних списків. Зараз Спілка ветеранів АТО готує для затвердження новий список кандидатів. Бажано до кінця кварталу використати залишки від другого п’ятимільйонного «траншу».

     У державному бюджеті кошти для надання держпідтримки на будівництво доступного житла та на молодіжне пільгове кредитування не передбачені.

Слідкуйте за новинами та оголошеннями.

Ми працюємо для вас.