ЗВІТУЄМО ПРО ПІДСУМКИ МИНУЛОГО РОКУ.

     22 січня відбувся публічний звіт Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву про виконану у 2018 році роботу і плани на 2019 рік. З оглядом діяльності установи виступив голова правління Сергій Комнатний.

    У 2018 році в країні за усіма діючими житловими програмами було укладено 751 договір з громадянами на придбання власного житла. З них 299 договорів про надання  пільгового молодіжного кредиту, 113  пільгових кредити було надано іншим категоріям (у т.ч. учасникам антитерористичної операції, працівникам бюджетної сфери, педагогам тощо). Ще 339 сімей отримали фінансову безповоротну допомогу на будівництво за  рахунок державного або місцевих бюджетів.

    Активну участь в обговоренні діяльності Державного фонду взяли представники законодавчої і виконавчої влади, недержавних і міжнародних організацій, громадські активісти та журналісти, які висвітлюють питання державної житлової політики.

      У другій частині заходу Сергій Комнатний представив розроблені фахівцями Держмолодьжитла проекти із залучення позабюджетного фінансування житлових програм.

    Більше інформації про зміст доповіді та учасників заходу міститься на головному сайті Держмолодьжитла. 

   Там же в розділі «ПРЕС-ЦЕНТР» на сторінці «Презентації» можна ознайомитися з інфографікою до публічного звіту .

   Співпраця з органами місцевого самоврядування є пріоритетним напрямком діяльності установи. І у своєї доповіді керівник Держмолодьжитла зокрема визначив Харківщину серед лідерів з реалізації місцевих житлових програм.

2018 diagramma miscevi

 

 

 

   Дійсно, наш внесок у спільні результати Держмолодьжитла є досить вагомим. Як ми повідомляли у грудні, протягом року було укладено 200 різних   договорів. Загальна сума яких – 89,35 млн. грн., тобто понад чверть від загальної кількості.

    Це стало можливим, безумовно, лише завдяки коштам місцевих бюджетів, виділених на фінансування житлових програм, яке на Харківщині склало 82,6 млн. грн. Це 95,5% наших ресурсів та понад 34% від загального обсягу місцевих видатків.  Майже 70 мільйонів  гривень витрачено з бюджету міста Харкова та 13 мільйонів гривень з обласного бюджету.

   Для порівняння – із Держбюджету на надання «держпідтримки» було використано на всю країну 87,1мільйонів гривень.

 

  Детальніше, як завжди, про 200 договорів:

- 2 довгострокових кредита на будівництво житла молодим громадянам надано за рахунок власних коштів Держмолодьжитла на загальну суму 440 тисяч гривень;

- 35 пільгових молодіжних кредитів надано за рахунок бюджету міста Харкова. На це знадобилось 21,9 мільйона гривень;

- 16 харківських сімей, які перебувають на картобліку отримали безповоротну грошову субсидію на будівництва житла. Витрачено  5 мільйонів гривень з бюджету міста;

- 18 сімей з числа працівників бюджетних установ,  комунальних підприємств або вищих  закладів освіти міста Харкова отримали пільгові кредити на загальну суму 10,9 мільйона гривень;

- 37 пільгових кредити надано учасникам бойових дій в зоні АТО на 22 мільйона міських бюджетних коштів;

- 18 пільгових кредитів на загальну суму 10 мільйонів гривень видатків бюджету Харкова отримали внутришньо переміщені особи; 

  - 55 учасників бойових дій в зоні АТО отримали підтримку у розмірі 40% вартості житла за обласною програмою. Повністю використано 13 мільйонів гривень, виділених з бюджету області.  

 - 19 сімей в скористалися «держпідтримкою» за рахунок Державного бюджету на загальну суму 6,3 мільйони гривень.