Загальна інформація

Gorsovet zdanye

Міська цільова програма

           будівництва (придбання) доступного житла

на 2021–2030 роки

        Прийнята у лютому 2021 року, за ініціативою секретаря Харківської міської ради Ігора ТЕРЕХОВА, програма практично об‘єднала у собі напрацювання попередніх 10 років, коли у місті діяли та поступово розвивалися дві житлові програми (одна виключно для молоді, інша була спрямована на широке коло харків‘ян, які потребують поліпшення житлових умов).

    Фінансування житлових програм за ці роки поступово збільшувалось від 10 мільйонів гривень у 2011 році до 100 мільйонів гривень у 2020 році. 

        Програма будівництва доступного житла також поступово розвивалася змістовно.  Безповоротною фінансовою субсидією  (держпідтримкою), до половини вартості квартири,  скористувалися сотні харків‘ян, зокрема такі, що перебували на квартирній черзі ще з минулого сторіччя. А працівники підприємств міста можуть отримати до 40% вартості житла, що будується.

      Завдяки постійній увазі до розвитку програм з боку Харківської міської ради пільгові кредити можуть отримати учасники бойових дій на Сході країни,  пізніше дія поширилась на  працівників бюджетної сфери, комунальних підприємств та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів міста. У 2018 року пільгові кредити стали доступні і для внутрішньо-переміщених осіб, які обрали Харків для подальшого життя.

      Через зрозумілість умов, простий (у декілька кроків) доступ до участі в міських програмах, прозорість результатів, а головне наявне та зростаюче рік від року фінансування,  зробили їх  не просто популярними. Щорічно біля 150 сімей чи одинаків беруть участь в міських програмах. Ще більше надають заяви про включення до реєстрів.  У 2020 році, коли загальна кількість зареєстрованих кандидатів перебільшила  1000, в програму додали новий напрямок – компенсацію відсотків по іпотечним кредитам на будівництво житла. Перші 5 років учасник програми отримує відшкодування, сплачених банку відсотків за користування.

      Учасники програм завжди мають можливість обрати новобудови від провідних будівельних компаній міста.  Усі об‘єкти будівництва для використання у програмі розглядаються та погоджуються рішенням міськвиконкому та акредитуються нашим управлінням. Учасникам програм пропонується житло у різних районах міста та різних  цінових сегментів.

      Зміст та умови реалізації «Міської цільової програми будівництва (придбання) доступного житла на 2021–2030 роки» вмістили у себе багаторічний досвід плідної співпраці Харківського представництва Держмолодьжитла з фахівцями виконавчого комітету міської ради, з високопрофесійними та відповідальними забудовниками.  Принципи доступності, прозорості та піклування про споживачів в однаковій мірі притаманні, як практиці роботи харківської влади так і всьому колективу Держмолодьжитла. Тому відтепер в роботі з міськими   кандидатами використовуються деякі нові прийоми та методи, як і при використанні державних коштів.

    Військова агресія проти України на цілий рік призупинила дію Програми. Але ж вже у 2023 році, разом із початком відбудови міста, було поновлено реалізацію Програми.

 

    Міська цільова програма

здешевлення вартості іпотечних кредитів

     для багатодітних сімей            

       Була прийнята за ініціативою секретаря Харківської міської ради Ігора ТЕРЕХОВА 14 липня 2021 року з метою створення умов для доступності будівництва (придбання) житла для багатодітних сімей, які потребують поліпшення житлових умов.

       Багатодітні позичальники, які отримають іпотечні кредити за Державною програмою «Доступна іпотека 7%» зможуть отримувати за рахунок бюджету міста компенсацію і цих 7%,  але вже після їх сплати.

        Згадана Державна програма з березня 2021 року реалізується через уповноважені банки іншою фінансовою установою, а саме Фондом розвитку підприємництва. 
          Нажаль реалізація цієї програми зараз неможлива через агресію рф проти України.